Şirket Profili

ARVES

Advanced Real estate Valuation & Evaluation Services

İleri Düzey Gayrimenkul Değerleme ve Değerlendirme Hizmetleri

 

ARVES Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. değerleme sektöründeki çalışmaları ile tanınan, gayrimenkul ve makine değerlemede birlikte yenilikler yaratmak isteyen; genç, dinamik ve alanında uzman 5 ortak tarafından, birlikten doğan güçle yol alan ve beni değil bizi önemseyen bir yapıda, değerlemenin doğasına uygun etik ilkeler çerçevesinde 02.10.2012 tarihinde İzmir’ de kurulmuştur.

ARVES bilgi birikiminin temelini değerlemenin her kademesinde emeği ile elde ettiği tecrübe ve uzmanlıktan almaktadır. Kuruluşundan itibaren 2 ay içinde SPK lisansını (10.12.2012 tarih ve B.02.6.SPK.0.17.00-415.01 [ARVES-…]-566 sayılı karar ile), 6 ay içinde BDDK lisansını (10.04.2013 tarih ve 43890421-140-118-9264 sayılı karar ile) almıştır.

Değerleme, doğası gereği “Meslekler Arası Bir Disiplin” dir. ARVES, değerlemenin doğasına en yakın ve sektöre yön veren, teknik meslek disiplinlerden, gayrimenkul değerlemeye profesyonel bakış açısı ile kurulduğu ilk günden itibaren kurumsallığı birleştirmiştir.

Kurumsal bir yapıyla kurulan ARVES' in ana felsefesi değerleme sektörünün gelişmesine katkıda bulunmaktır. Şirket bünyesinde, farklı meslek disiplinlerden gelen uzmanların yer aldığı ARVES, yürürlükteki mevzuat çerçevesinde her türlü resmi ve özel; gerçek ve tüzel kişi ve kuruluşlara ait gayrimenkullere, gayrimenkul projelerinin ve gayrimenkule dayalı hak ve faydaların belli tarihteki muhtemel değerinin bağımsız ve tarafsız olarak takdiri ile gayrimenkullerle ilgili piyasa araştırması, fizibilite çalışması, gayrimenkul ve buna bağlı hakların hukuki durumunun analizi, boş arazi ve geliştirilmiş proje değeri analizi, en yüksek ve en iyi kullanım değeri analizi gibi alanlarda değerleme ve danışmanlık hizmeti vermekte; ana sözleşmesinde yazılı diğer işlerle de iştigal etmektedir. 

Taşınmazlar dünyasında “sahiplik” kadar önem taşıyan “değerlilik” öğesi, şirketimizin ana faaliyet konusunu oluşturmaktadır.

ARVES, profesyonel olarak her türlü gayrimenkul değerleme (tarla, arsa, konut, toplu konut, otel, fabrika, hastane, liman vb.) yanında makina değerleme konusunda da profesyonel olarak hizmet vermektedir.

ARVES, bilgi ve birikiminin temelini; Gayrimenkul ve Makine Değerleme’ de; sahadan -> masaya / ekspertizlikten -> kontrolörlüğe / tam zamanlı kadroludan -> çözüm ortaklığına -> SPK – BDDK Lisanlı A.Ş. ortaklığına / değerleme uzman yardımcılığından -> konut -> gayrimenkul ve sorumlu değerleme uzmanlığına, kısacası değerlemenin her kademesinde emeği ile elde ettiği tecrübe ve uzmanlıktan almaktadır.

 

Bilgi ve duygumuzu işimizin odağına koyarak; etik ve etkin bir süreç içinde bilimin bilgi ışığında; Gayrimenkul ve Makine Değerlemesi alanında “Başarıyı Aşmak” için; İzmir – Ege merkezli butik değerlemeden Türkiye ve Dünya’ya ulaşmak hedefimiz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat X